Klienti Městské správy sociálních služeb ve Vejprtech z DOZP „Kavkaz“ a „Husova“ ukončili slavnostně dne 10.12.2021 roční Adaptační kurz, který probíhal v Centru volného času pro klienty MSSS zvaném Lata. Cílem Adaptačního kurzu bylo, aby se zlepšili v jednotlivých oblastech života a mohli tak od února roku 2022 bydlet v nové domácnosti na tzv. „Domečku“ v ulici Moskevská. V rámci slavnostního ukončení kurzu dostali klienti Osvědčení, bylo pro ně připravené občerstvení a volná zábava.

Klienti se vzdělávali v různých oblastech

Oblastí, ve kterých se klienti vzdělávali, bylo sedm: finance a nakupování, bezpečnost, hygiena, komunikace, zahrada, kuchyň a vaření. V rámci ukončení kurzu dostaly Domovy pak od pracovníků Laty závěrečnou zprávu o tom, jak se klientům v jednotlivých oblastech vedlo. Na základě této zprávy se také rozhodovalo, kdo se do nového typu bydlení přestěhuje. Samozřejmě z těch klientů, kteří do „Domečku“ sami chtějí.

„Domeček“ na Moskevské

„Domeček“ je důležitou historickou součástí města a prošlo jím již mnoho lidí v rámci různých služeb. Byl to Dům pionýrů, jeden čas dokonce Dětský domov, sídlila tam školka, byla tam videopůjčovna, muzeum, knihovna apod. V lednu v roce 2018 začala oprava budovy z Integrovaného regionálního operačního programu EU (IROP). Práce by měly být dokončené koncem ledna 2022. Do budovy se pak nastěhuje 12 našich klientů, pro které to bude další významný posun v jejich životě, protože se tak přiblíží klasickému životu v domácnosti. Věříme, že se „Domeček“ stane jejich šťastným domovem.

Nahoru